Мирна риба і її ловля пізньої осені

У даній статті мова піде про пізньої осінньої ловлі риб і про те, як же можна характеризувати ловлю мирних риб в цей період.

Риболовля на мирну рибу восени

Часто від рибалок можна чути, що вони наловили купу окуня або судака, але ж ці риби є хижаками, а ось, що стосується мирної риби, то варто розібратися: чи є принципова різниця в лові цих двох різних за харчування категорій риб? Звичайно ж різниця є і вона помітно відчутна.

Йтиметься про пізню, осінньої ловлі риб і про те, як же все-таки можна характеризувати ловлю мирних риб в цей період. Найпоширенішою мирної рибкою, добре йде на клювання, є плотва. Не дарма ж все хижі риби активізуються в період з жовтня по перший людства – вся справа в плотві. Плотва дуже любить ділянки, де глибина сягає 3-4 метрів, тому потрібно робити замітку про те, що у верхній частині ріки її не впіймати. На менш глибокі відстані плотва здатна виходити лише ті дні, коли не спостерігається похмурість і прохолода. Крім всім відомого мотиля, плотва може добре ловиться на манну бовтанку або на опариша, але по праву найкращою приманкою завжди є мотиль.

Звичайно ж плотва – не єдина мирна риба, яку можна зустріти пізньої осені, і яка буде добре ловиться. Ще один приклад – лящ. Однак варто розуміти, що лише в даний період часу залишається в основному середніх розмірів, так як велика риби вже давно спливає в глиб шукати ями, де можна перезимувати, і часто глибина досягає 10-15 метрів, так що великих особин зловити стає все складніше. Середнього ж розміру лящ продовжує залишатися в верхніх шарах водойми і дуже любить теплі деньки. Для того, щоб заманити ляща, вам потрібно буде використовувати хробака або всім відомого мотиля.

Риболовля на карася восени

Ще однією смачною і до того ж мирної рибою вважається карась. Часто багато хто говорить про те, що раз карась – теплолюбна риба, то в холодні осінні дні зловити його неможливо. Однак численна практика показує, що це не зовсім так. Карась продовжує нишпорити в водоймі в пошуках їжі принаймні до середини зими, тому шанс зловити цю рибу в жовтні або листопаді є і досить великий. Правда потрібно розуміти, що, якщо влітку і в інші теплі деньки весни і осені, карась є різким гравцем, який смикає вудочку, що складно не помітити, то взимку його руху набувають спокійний і дуже монотонний характер, тому не варто позіхати і вибирати вітряний день , а то не помітите як риба впіймається на гачок. Багато рибалок вибирають платну рибалку в Київській області осінь і дуже задоволені клюванням.

Головний секрет лову мирної риби пізньої осінь це – чим нижче падає температура на градуснику, тим нижче під воду йде риба, а, отже, і ловити вам її доведеться з більшої глибини, ніж, скажімо, влітку. Завжди для повної впевненості використовуйте мотиль в якості насадки, саме на нього ласа будь-яка риба. Риболовля на мирну рибу заняття таке ж непросте, як і риболовля на рибу хижу. Однак з настанням холодів завдання трохи спрощується, хоча б тому, що будь-яка риба намагається вдосталь наїстися перед наступаючими холодами, що дуже сприятливо впливає на результат вашого рибальського процесу. Також варто відзначити що потрібно правильно підійти до вибору снастей для риболовлі. Риболовля – це, звичайно, відмінне проведення часу не тільки восени, а й цілий рік!

    Залишити коментар

    Ваша електронна адреса не буде опублікована.